Puit - kvaliteetne toormaterjal

Puitpinnad ja -detailid

Taastuvat loodusvara puitu on kasutatud akende ja uste valmistamisel aastasadu. Viking Window on oma tootmises selle iidse idee teostanud lihtsalt uudse tehnoloogia abil.

Toormaterjal

Vikingi aknad ja välisuksed valmistatakse kvaliteetsest männipuidust. Puitu valides lähtume Põhjamaades kehtivatest puidu kvaliteedi kriteeriumidest A1–A3. Sellise kvaliteediga puit on tihe, mis tuleneb aeglasest aastasest juurdekasvust. Sobiv materjal moodustab vaevalt 3–5% kogu saematerjali valikust. Üksikud väikese läbimõõduga oksakohad ei nõrgesta toodet, kuid annavad sellele kordumatu loodusliku omapära.

Kuna akende ja uste välispind peab vastu pidama rasketes ja vahelduvates ilmastikuoludes, siis on siingi saematerjali valikul tähtis roll. Ümarpuidu keskosas on tihedam ja ilmastikukindlam lülipuit. Tänu õigesti valitud saematerjalile moodustab vähemalt 60% kasutatava materjali ristlõikest looduslike kaitseomadustega lülipuit.

Liimtoorik

Vikingi toodete puitdetailid valmistame kihilisest liimpuidust. Selline lahendus annab tooteosadele parema kujukindluse ja tasakaalustab puidu pinged. Kuni 2 m pikkustel detailidel on nähtavatel pindadel terviklamellid*. Nii säilib puidu naturaalsus. Liimpuidutoorikute valmistamisel on kasutatud loodussäästlikku ja veekindlat PVA-liimi.

Puidu kaitse

Lagundava UV-kiirguse eest kaitseb puitpinda vastavalt kliendi soovile valitud viimistlus. Viking Window pakub valikus katvaid värve, toonlakke (lasuurviimistlus) ja peits-lakk viimistlust. Lisavõimalusena võib ka otsustada puitalumiinium toodete kasuks.

Kasutatav vesialuseline puituvärv ja lakk on elastne, töötades kaasa puidu "mängimisega". Samas on tavatingimustel tagatud puidu "hingamine" st. niiskuse regulatsioon läbi värvikihi.

 


* Pikemate kui 2000 mm detailide puhul võib esineda vähesel määral sõrmjätku.

 
 

Küsi pakkumist

*
*
*
*
*
*

Kirja saates annan nõusoleku oma kontaktandmete jagamiseks Viking Window AS müügiesinduse töötajatele.

Tutvu meie Andmekaitse ja privaatsustingimustega!

Tere tulemast meie esindusse!

Viking Window AS
Mäo 72751 Järvamaa
viking@viking.ee
Tel. +372 384 8900
Faks +372 385 3027

Kõik kontaktid