Klaaspakett

Viking Window akende ja uste klaasimisel kasutatakse klaaspakette. Klaasitööstus on tänapäeval arenenud tasemeni, kus 2-kordse klaaspaketi soojusjuhtivus on tasemel 1,1 W/m2K ja 3-kordse klaaspaketi soojusjuhtivus on tasemel 0,50...0,70 W/m2K.

SGG Baltiklaasi infovoldik klaaside kohta (PDF)

Klaaspakett koosneb klaasitahvlitest (2 või 3), mis on omavahel ühendatud vaheliistu konstruktsiooniga ja hermeetiliselt tihendatud elastse mastiksiga. Klaasidevaheline ruum on täidetud reeglina argooniga. Paketi klaasid võivad olla erineva paksusega ja ka eri tüüpi.

Klaaspaketi valimisel tuleks lähtuda konkreetsest hoonest, ümbruskonna oludest ja enda soovidest. Klaaspakett, mis sobib hästi ühele hoonele, ei pruugi teise hoone jaoks olla parim.

Tähelepanu tuleks pöörata järgmistele omadustele:

  • energiasäästlikkus,
  • ohutus purunemisel,
  • mürasummutavus,
  • päikesekaitse.


Energiasäästlikkus

Soojus kandub üle kolmel viisil: soojuskiirguse, konvektsiooni ja soojusjuhtivuse teel. Ligi 2/3 soojusest kandub toast välja soojuskiirguse kaudu.

Soojapidavad klaasid vähendavad maja küttekulu. Vikingi akna puhul saab soojuse toast õue kandumist vähendada klaaside ja sobiva paketi vaheliistu materjali (alumiinium või plastik) valikuga. Argoon on Viking Window akende ja uste klaaspaketis standardvalikuna.Soojakao vähendamiseks kasutatakse paketi koostises nn. selektiivklaasi - 2-kordse klaaspaketi puhul kasutab Viking ühte, 3-kolmekordse klaaspaketi puhul kaht selektiivklaasi. Selektiivklaasi üks pind on kaetud soojuse läbilaskvust piirava metalloksiidikihiga. Kõrvaloleval skeemil on kirjeldatud selektiivklaasiga paketi tööpõhimõte. Seda tüüpi klaas soojeneb sama kiiresti kui tavaline, kuid kiirgab ruumist välja vähem soojust.

Klaasidevahelise ruumi täitmine argooniga vähendab paketisisest konvektsiooni ja sellega koos soojuse ülekannet.

Klaaspaketi soojusjuhtivust (soojapidavust) tähistatakse U-väärtusega (Ug). Mida väiksem U-väärtus, seda parem on soojapidavus.

 

Ohutus purunemisel

Ohutuse suurendamiseks saab akna klaasipaketis kasutada kas lamineeritud või karastatud klaasi.

Lamineeritud klaas on purunemise korral inimese jaoks ohutu. Lamineeritud klaasi kihtide vahel on kile. Klaasi purunemise korral jäävad killud tavaliselt kile külge ega pudene laiali.

Karastatud klaas mureneb purunemise korral paljudeks väikesteks tükkideks, mis minimeerib vigastuste tekke ohu.

toughened glass laminated glass
Karastatud klaas Lamineeritud klaas

 

Mürasummutavus

Tiheda liiklusega tänava, raudtee, lennujaama või kiirtee ääres asuva hoone akendel tasub kasutada müra summutavat klaasi. Mürasummutavus oleneb Vikingi aknas järgmistest teguritest.

Paketi klaaside erinev paksus: erineva paksusega klaasidest pakett ja asümmeetriline konstruktsioon tõhustavad heliisolatsiooni.

Klaaside lamineerimine: lamineeritud klaasis kasutatakse kahte või enamat klaasikihti. Müra summutamise seisukohalt sobib klaasikihtide vahele vaik. Klaasi mürasummutavust mõõdetakse mürasummutusindeksi Rw väärtusega, mida väljendatakse detsibellides (dB). Mida suurem on vastav näitaja, seda paremini klaas müra summutab.

Päikesekaitse

Kevadel ja suvel võib ruumi temperatuur päikesekiirguse suure hulga tõttu kiiresti tõusta. Hoonetel, mille fassaadis on suured klaaspinnad võib jahutuseks kuluv energia kogus isegi ületada talviseks kütmiseks kuluva energia hulga. Kui soovitakse hoida madalamat temperatuuri, tuleks kasutada päikesekaitseklaase. Need on tavaliselt toonitud või spetsiaalse pinnakattega. Päikesekaitse selektiivklaasid tagavad samaaegselt hea soojusisolatsiooni (madal U-väärtus) ja madala päikeseenergia sisenemise ruumi.

Päikesekaitset väljendatakse väärtusega g või Sf. Mida suurem on g-väärtus, seda tugevam on nn. kasvuhooneefekt. Mida väiksem on g-väärtus, seda stabiilsem on ruumi temperatuur.

Klaaspakettide näitajad

Vikingi akendes on võimalik kasutada laias valikus eespool kirjeldatud klaase. Ühes klaaspaketis saab kombineerida eri värvi klaase ja ka vitraažklaase.

Alljärgnevalt on toodud Viking Window 2-kordse ja 3-kordse standardse klaaspaketi soojusjuhtivus (Ug) ja päikese kiirgustegur (g):

Klaasipaketi konfiguratsioon
Ug g
Tavaklaasid:    
2k4+4PlthUn-18Ar 1,1 0,63
3k4PlthUn+4+4PlthUn-14/14Ar 0,64 0,50
Klaasid suurematele avadele ja paremaks mürasummutuseks:    
2k6+4PlthUn-16Ar 1,1 0,61
3k6PlthUn+4+6PlthUn-12/12Ar 0,72 0,49
Lamineeritud klaasid (mürasummutus ja kaitse vandalismi vastu):    
2k44.1+4PlthUn-14Ar 1,1 0,57
3k44.1PlthUn+4+4PlthUn-12/12Ar 0,72 0,50

 

 

 
 

Küsi pakkumist

*
*
*
*
*
*

Kirja saates annan nõusoleku oma kontaktandmete jagamiseks Viking Window AS müügiesinduse töötajatele.

Tutvu meie Andmekaitse ja privaatsustingimustega!

Tere tulemast meie esindusse!

Viking Window AS
Mäo 72751 Järvamaa
viking@viking.ee
Tel. +372 384 8900
Faks +372 385 3027

Kõik kontaktid